SimpleAir chce od Googlu za porušení patentů odškodné ve výši 125 miliónů dolarů

2

Žijeme v době, kdy je všechno založeno na patentech. Kreativita a skvělé nápady jsou právě to, co dnešní společnosti nejvíce hledají a očekávají od svých zaměstnanců. Tisíce patentů je ročně udělováno a setkáváme se i s tím, že udělení patentu přichází třeba i po 2 letech od podání žádosti. Patentové úřady jsou jednoduše přehlcené.

S tím souvisejí i soudní spory o patenty, jelikož hlavně technologické firmy je často zneužívají. Jeden takový patentový spor se odehrává mezi Googlem a společností SimpleAir, která se zabývá vlastnictvím technologických vynálezů v oblastech bezdrátových technologií, mobilních aplikací a tak zvaných Push Notification, neboli automatických upozornění.

push notification

Právě firma SimpleAir zažalovala Google za porušování patentů. Na území Spojených států amerických je totiž držitelem osmi patentů, které Google porušuje svými službami – Google Cloud Meassaging (GCM) a Android Cloud to Device Messaging (C2DM) v originálních názvech. Jejich podstata tkví v tom, že umožňují zasílat okamžité automatické upozornění (Push Notification) z Android aplikací, konkrétně například z Gmailu, Facebooku či Twitteru.

Soud v sobotu přiznal nárok společnosti SimpleAir na odškodnění a uznal tak, že Google skutečně patenty porušuje. Bohužel nebyla dohodnuta konečná hodnota odškodnění, o kterém se tak bude jednat dodatečně. A SimpleAir zrovna netroškaří, požaduje od Googlu 125 milionů dolarů (přes 2,5 miliardy korun).

Zdroj: TalkAndroid, foto CodeProject

2 KOMENTÁŘE

  1. njn.. Google a nakonec i Apple a ostatní firmy by se rádi domluvili, ale ostatní furt budou žít jen z patentů.. Takhle se opravdu NIKAM neposuneme…

    • Pokud byste něco vynalezl i vy a nechal si to patentovat (což by bylo pochopitelné), nebyl byste rád, kdyby Vám někdo Váš vynález zneužil ve vlastní prospěch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here