Sharp začíná s masivní produkcí 5“ FullHD displejů pro chytré telefony

1

Posedlost co nevyšším možným rozlišením mobilních displejů není žádnou žhavou novinkou. Zažehl jí již  roce 2010 iPhone 4 se svým, v kontextu konkurence opravdu jemným, retina displejem. Od té doby se nicméně rozvinula až do poměrné šílené podoby, kdy pomalu přestávají na úhlopříčkách okolo 5“ stačit HD Ready displeje s rozlišením 1280×720 pixelů.

Nicméně kde je poptávka, tam se časem většinou vytvoří i nabídka. Není tak divu, že se japonský výrobce elekroniky Sharp chopil příležitosti a tento týden oznámil zahájení masové výroby 5“ LCD TFT panelů s rozlišením 1920×1080 a tedy přibližně 443 body na palec (pro srovnání iPhone 5 jich má 326).

Po jihokorejském LG, které 5“ FullHD displeje oznámilo již letos před prázdninami, tak do několika měsíců budeme mít dokonce dva výrobce, kteří budou schopni podobné displeje dodat. Poměrné brzy se tak dá předpokládat jejich první reálné nasazení.

Kdy přesně se tak stane, samozřejmě zatím známo není. Je nicméně poměrné pravděpodobné, že právě Sharp nebo LG budou dodavatelem pro nedávno oznámený Oppo Finder 5 a spekulovaný HTC DI X.

A jaký je Váš názor na extrémní rozlišení? Má podle Vás smysl nebo jde o podobnou šílenost jako v případě MegaPixelů?

Zdroj: ac,

1 komentář

  1. Oproti šíleným MPx je toto právě bomba… je to super mít kvalitní display… Na fotky máte foťáky, ok, ale na display se díváte furt:) to není jak fotka z mobilu, kterou berete jako, jen tak aby se neřeklo:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here