Sharp Pantone 5 107SH – první telefon s dozimetrem

0

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že jsou všechny chytré telefony až na pár drobností jako velikost displeje či přítomnost 3D kamery hardwarově takřka identické, tak se čas od času přeci jen objeví nějaký, který něčím výrazně vystoupí z řady.

V minulosti to byly například telefony s dvěma a více displeji nebo na svou dobu nevídanou tloušťkou, nyní je však plánuje zastínit Sharp Pantone 5 – první telefon s dozimetrem.

Ano čtete dobře, japonský výrobce elektroniky Sharp se rozhodl využít pofukušimského strachu z radioaktivity a představil chytrý telefon s androidem vybavený dozimetrem schopným zaregistrovat gama záření v rozsahu 0.05 a 9.99 μSv (wiki en, cz).

Měření radioaktivity bude u telefonu opravdu důležitou funkcí. Nabídne k němu vlastní dedikované hardwarové tlačítko, které změří aktuální úroveň radioaktivity a spolu s polohou ji nasdílí na tamní sociální sítě.

Mimo to půjde o poměrně průměrný telefon. Nabídne 3.7“ displej s rozlišením 854×480, 4.9 MPx zadní fotoaparát, vodě a prachu odolnost a operační systém Android ve verzi 4.0.

Telefon bude bohužel k dostání pouze na domácích, tedy japonském trhu. Věřím však, že díky jeho unikátnosti se brzy objeví skrze online aukce k dostání i u nás.

zdroj: engadget, ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here