Seznam.cz spustí geolokační hru Česko pod palcem, obdobu Foursquare

0

Seznam brzy spustí novou soutěž Česko pod palcem ve své aplikace Mapy.cz, která je v současné době dostupná pro Android, iOS a Symbian. Soutěž bude velmi podobná službám jako jsou Foursquare, Gowalla a Google Latitude, navíc v ní ale můžete získat věcné odměny.  Společnost očekává větší popularizaci svých mobilních map, zejména funkci vyhledání zajímavých míst v okolí.

Asi tisíc míst různých kategorií (hrady, zámky, aquaparky, sportoviště, zoologické zahrady, restaurace, bary a další) bude rozmístěno po celé České republice. Uživatelé za „ohlášení“ na těchto místech získají body, za které dostanou ceny. Nebudou chybět ani virtuální odznaky ve stylu Foursquare. Seznam bude službu propagovat v marketingové kampani na internetu, ve vysílání rádií, v tisku, na ulicích a v dopravních prostředcích. Byl spuštěn také speciální web ceskopodpalcem.cz, kde zatím kromě videa naleznete jen odkazy na stažení aplikace Mapy.cz a kolonku, do které můžete zadat svojí e-mailovou adresu, na kterou vám pořadatel zašle zprávu, až bude soutěž spuštěna.

 

Ukázka z webu ceskopodpalcem.cz
Ukázka z webu ceskopodpalcem.cz

Nejde o první akci tohoto druhu, kterou Seznam.cz organizuje. Minulý rok to byla geocachingová hra Lovecká sezóna propagovaná pomocí QR kódů na veřejných reklamních plochách.

„Dosud si mobilní aplikaci stahovali hlavně IT nadšenci. Prostřednictvím kampaně chceme ale na využitelnost turistických map, cyklomap a hlavně funkce vyhledávání míst v okolí upozornit i většinovou populaci. Penetrace chytrých mobilních telefonů to už umožňuje.“
Martin Šámal, senior brand manager Seznam.cz (pro server ihned.cz)

Mapy.cz (zdarma)

zdroj: ihned.cz, blog mobilovinky, ceskopodpalcem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here