Senseg představil dotykový displej s opravdovou dotekovou odezvou

2

Ačkoliv se to nemusí zdát, tak dotykové displeje jako takové tu s námi jsou již přes dobrou desítku let. Není tak divu, že se v průběhu času vylepšovaly, měnily a celkové různě upravovaly. Z toho nejdůležitějšího zmiňme například náhradu rezistivní technologie za kapacitní nebo schopnost zaznamenat více doteků. Z nedávné doby poté například hybridní rezistivně-kapacitní displeje RIMu, ohebné AMOLEDy od Samsungu a nebo již v nejednom telefonu používané 3D displeje.

Zatím se však vždy jednalo pouze o nějak upravený klasický displej předávající informace pouze obrazem, u kterých se dotyk používal výhradně pro zadávání informace. A právě zde firma Seneg inovovala a přinesla první dotykový displej, který dokáže informace předat i dotykem.

Technologie je postavená na úpravě napětí samotného displeje, která se projeví vytvořením povrchového napětí mezi pokožkou prstu a plochou displeje a tím pádem i změnou pociťované textury. Namísto hladkého skla tak budete schopni cítit různorodé povrchy.

Za předpokladu, že se technologii podaří dotáhnout do konce, tak se máme rozhodně na co těšit. Využití se totiž nabízí doslova kupa a to ať jde o doslova pocitové hry, lepší ovládání navigace a bez nutnosti narušení pozornosti řidiče až po zařízení pro zrakové postižené.

Prvních 4D displejů se v opravdových zařízeních dočkáme z největší pravděpodobnosti již na přelomu roků 2012 a 2013.

Zdroj: dotekomania

Ačkoliv se to nemusí zdát, tak dotykové displeje jako takové tu s námi jsou již přes dobrou desítku let. Není tak divu, že se v průběhu času vylepšovaly, měnily a celkové různě upravovaly. Z toho nejdůležitějšího zmiňme například

2 KOMENTÁŘE

  1. Rozhodně by se to mělo líbit všem, kteří nemohou přijít na jméno dotykovým displejům proto, že na nich nemohou psát poslepu (například vytáčet čísla). Pokud by se na displeji při zobrazení numerické klávesnice udělal hrbolek na číslu 5, hned by bylo možno psát i poslepu. A to se vyplatí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here