Senioři objevují internet v mobilu, surfuje každý pátý

0

wifi timer ico

Převážná většina lidí starších 60 let svůj mobil využívá k volání, psaní krátkých textových zpráv a zjišťování času. Pomalu se však učí také zacházet s internetem. Zhruba 20 % seniorů využívá internet v mobilu a aplikace. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti NMS Market Research.

Všichni v průzkumu dotazovaní senioři spadají do věkové kategorie 60-75. Většina z nich disponuje jen jednou kartou SIM (86 %), přičemž celých 38 % dává přednost předplacené kartě před paušálem. Jak se dá úšetřit, tak neváhají důchodci využít nabídek více operátorů. Zhruba 13 % respondentů má víc než jedno číslo. Tito přijali výhodnou nabídku některého z operátorů a snaží se optimalizovat náklady na volání nebo jednu ze SIM používají hlavně pro spojení s rodinou, která je u stejného operátora.

Z průzkumu vyplynulo také to, že většina seniorů mobil využívá primárně ke spojení s rodinou (87 %) a přáteli (58 %). Poměr mezi voláním/posíláním SMS a přijímáním hovorů/SMS je u majority respondentů (54 %) zhruba v rovnováze Velmi překvapivý je údaj o seniorech, kteří využívají data. Činí tak téměř čtvrtina z nich, což je známkou rostoucí technické gramotnosti u starší populace.“  říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu, jenž si nachal daný průzkum zpracovat.

Další zajímavosti ze statistik SAZKAmobil:

  • Celých 38 % respondentů dává přednost předplacené kartě před paušálem
  • Jen 5 % seniorů volá zpět na cizí čísla, naopak 68 % z nich tak nečiní nikdy
  • S mobilním telefonem senioři hlavně volají (99 %) a píší SMS (77 %). Krom toho jej používají jako hodiny (57 %), fotoaparátu (45 %), budíku (42 %) a kalendáře (30 %)
  • Zhruba 21 % respondentů mobilem také posílá a přijímá zprávy MMS.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here