Šéf Google X prohlásil, že se společnost poučila z chyb Google Glass

0

Pamatujete si ještě, jestli jste koukali v dubnu 2014 na Google Glass, uveřejněné ve videu ,,Project Glass“,  jako na svatý obrázek? Nasazení tohoto zázraku mělo přinést uživateli čtení zpráv a diktování odpovědi hlasem. Dále byla prezentována navigace při procházce New Yorkem a prohlídce obchodu Strand Book Store. Fotoaparát byl v promu využit k vyfocení bleskurychlé fotografie a k jejímu ještě rychlejšímu šíření, zatímco kamera umožnila slečně ve videu si dokonale užít úhel pohledu jejího kamaráda, který měl zrovna brýle na nose. Spousta lidí si po shlédnutí tohoto videa řekla: ,,Tohle chci!“ nebo ,,Kde si to můžu sehnat?“.

Google-X-final

 

Na úterním festivalu SXSW vedoucí divize Google X (ta dala mimochodem vzniknout právě i Google Glass) přiznal, že společnost udělala chybu v dání zelenou mediálnímu humbuku kolem chytrých brýlí navzdory tomu, co mohl produkt vůbec nabídnout. Astro Teller řekl dále zúčastněným každoročního festivalu, že tehdejší zařízení bylo pouhým prototypem a i s cenou $1500 mělo k finální verzi pěkně daleko. Ačkoliv už momentálně Google brýle Google Glass běžným uživatelům neprodává, v rámci podniků dělá výjimky.

Brýle samotné narazily na velkou vlnu kontroverze v podobě zákazu používání v různých prostorách z důvodu zachování soukromí lidí, kteří jimi mohli být nepozorovaně foceni nebo nahráváni. Někteří řidiči byli zase pokutováni za to, že byli chyceni při řízení s brýlemi na nose (soud však smetl ze stolu nejeden případ). Organizace MPAA zase zakázala používání brýlí v kinech kvůli obavám z toho, že by vykutálení uživatelé mohli nahrávat nelegální kopie filmů.

2

Zatímco se Google Glass staly poměrně pop-kulturní hračkou, vývojáři o ně pomalu začali ztrácet zájem hlavně v průběhu posledního čtvrtletí minulého roku. Teller řekl, že všechny problémy spojené s Google Glass byly společnosti k dobru v tom, že se v budoucnu lépe připraví na budoucnost ohledně těchto brýlí a jiných ,,nositelných“ zařízení. To mu můžeme věřit, protože už bylo dříve řečeno, že další generace brýlí nebude uveřejněna veřejnosti do té doby, než bude zcela připravena k prodeji.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here