Scentee – japonské příslušenství upozorní vůní na přijaté zprávy [DOPLNĚNO: zahájení prodeje]

1

Smartphony nás na přijaté zprávy či jiné důležité události upozorňují pomocí zvuku, vibrací či světelné diody. V Japonsku však přišli na mnohem zajímavější způsob, který zapojuje další lidský smysl: čich.

scentee 1

Scentee je miniaturní příslušenství, které se ke smartphonům s Androidem či iOS připojuje pomocí 3,5mm jacku pro sluchátka, ale dobíjení je nutné provádět přes port micro USB. Ve speciální aplikaci si následně můžete nastavit, jaké vůně požadujete pro jednotlivé druhy upozornění. Druhou možností využití příslušenství je osvěžovač vzduchu, který vaši místnost provoní v pravidelných intervalech.

Nabídka vůní, která je opravdu široká, obsahuje například levanduli, mátu, skořici, kokos, jahodu nebo dokonce slaninu a kukuřičnou polévku. Výrobce bude nabízet i speciální limitované edice, jako například BBQ obsahující vůni dvou druhů grilovaného masa a pečených brambor. Scentee je určeno především pro japonské zákazníky, ale výrobce počítá s mezinárodním prodejem na Amazonu.

DOPLNĚNO 3.2.2014: Výrobce před nedávnem zahájil mezinárodní prodej příslušenství na svých webových stránkách. Sceentee stojí 35 dolarů a poštovné do České republiky další 30 dolarů. Případného zájemce by tak vychytávka vyšla na 65 dolarů,v přepočtu 1 330 Kč bez DPH. V prodeji jsou také náhradní náplně s vůní růže, jahody, kávy, levandule nebo rozmarýnu, další verze by měly přibýt později. Cena jedné náplně je 5 dolarů, v přepočtu asi 100 Kč.

http://www.youtube.com/watch?v=xc8Uoxs6dKk

zdroj: Engadget, Android Police

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here