Samsungu se opravdu daří! Je výrobcem tří nejprodávanějších chytrých telefonů s Androidem na světě

0

Samsung-kingVíme, že čínští výrobci smartphonů jsou na tom poslední dobou velmi dobře. Růst a úspěch společností, jako je Huawei, Xiaomi a OPPO byl také v minulých měsících několikrát středem naší pozornosti, ale to nic nemění na skutečnosti, že jihokorejský gigant Samsung právě rovněž zažívá jeden z nejlepších roků ve své historii. Nové telefony Galaxy S7 byly velkým úspěchem, což už sice nějakou dobu víme, ale dnes zveřejnila společnost Strategy Analytics novou zprávu, podle které byly všechny tři nejprodávanější Android smartphony na světě od společnosti Samsung!

V první polovině roku 2016 se stal Samsung Galaxy S7 Edge nejprodávanějším telefonem. To není příliš překvapující, jelikož byl tento přístroj fanoušky i kritiky velmi dobře přijat. Vzhledem k tomu, že je však S7 Edge poměrně drahým přístrojem, nemohou si ho samozřejmě dovolit všichni spotřebitelé. Překvapující však je, že druhé i třetí nejprodávanější zařízení v tohoto období neslo také značku Samsung.

Na druhém místě se umístil Samsung Galaxy J2 a na třetím model Galaxy S7. Samsungu se jednoznačně povedlo v prvním pololetí roku prodat obrovské množství zařízení. Už jen to, že společnost prodala více než 13,3 milionů kusů Galaxy S7 Edge v tak krátkém časovém období je obrovským úspěchem. Modelu J2 se za stejné období prodalo asi 13 milionů kusů a modelu S7 asi 11,8 milionů kusů.

To je přesně důvod, proč je Samsung z hlediska podílu prodaných zařízení na trhu naprostou jedničkou. Apple je sice v tomto ohledu hluboko pod Samsungem, ale z hlediska podílu na trhu je i po 2. čtvrtletí roku 2016 stále druhý, zatímco společnosti Huawei, OPPO a Xiaomi obsadily třetí, čtvrté a páté místo.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here