Samsung zveřejnil nové informace o dvoujádrových Exynos 5xxx procesorech

0

Samsung exynos 5250

Že Samsung chystá pátou řadu vlastních Exynos procesorů postavenou na novém návrhu Cortex A15, víme již poměrně dlouhou dobu. Bohužel jejich vývoj se zřejmě trochu protáhl a tak jsme se u prozatím všech zařízení museli spokojit se starší Exynos 4 řadou.

Naštěstí to vypadá, že se přeci jen 5. řada pomalu ale jistě blíží. Samsung o ní totiž tento týden vypustil poměrně dost nových informací, což naznačuje její brzký příchod. Exynos 5 nabídne v prvních modelech dvě Cortex A15 jádra vyráběná 32nm technologií s maximálním taktem 1,7GHz.

Podporovat budou dual-channel LPDDR3 paměť taktovanou na 800MHz, USB 3 a SATA 3. Spolu s grafickým čipem Mali-604 zvládnou rozlišení až WQXGA (2560×1600 pixelů) a přehrávání videa ve FullHD při 60 snímcích za sekundu.

Kdy přesně se nových čipů dočkáme v reálných zařízeních, bohužel stále nevíme, dost možné však je, že je uvidíme už v chystaném Samsungu Galaxy Note 2. Otázkou také je, jak si povedou z hlediska výkonu. Ačkoliv totiž Exynosy vždy patřily mezi nejvýkonnější procesory, tak Qualcomm již chystá čtyřjádrové Cortex A15 procesory postavené navíc na menší, 28 nm architektuře.

Zdroj: samgung.blog via pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here