Samsung zpřístupní zabezpečený KNOX i běžným uživatelům vybraných Galaxy zařízení

0

knox

Speciálně upravenou verzi Androidu určenou pro firemní zákazníky, kteří si potrpí na zabezpečení chytrých zařízení – Samsung KNOX – představila jihokorejská firma už v únoru letošního roku. S zahájením prodeje Samsungu Galaxy S 4 se pak dostal k prvním velkým zákazníkům, mezi které patřilo třeba i takové Ministerstvo obrany Spojených států amerických.

Dnes nicméně Samsung oznámil, že jej v dohledné době zpřístupní i normálním zákazníkům. Jako první bude k dispozici na nedávno představeném Galaxy Note 3 a Galaxy Note 10.1 (2014). Dále by se měl dostat i na Galaxy S III, Galaxy S4 a Galaxy Note 2.

Samsung KNOX pro běžné uživatele bude fungovat identicky jako dřívější verze pro velké společnosti. V rámci Androidu bude obsahovat oddělený kontejner, který nabídne zabezpečené místo pro aplikace a data. Díky secure bootu se navíc nebudete muset bát, že vám někdo Knox přehraje a k datům se stejně dostane.

Třeba takové důležité pracovní emaily tak nebudete na telefonu s Knoxem spravovat v klasickém emailovém klientu, ale v klientu nainstalovaném v Knoxu. Díky tomu se nebudete muset bát, že vám nějaká hříčka stažená z Google Play prohlédne všechny emaily a vykrade z nich třeba hesla. Stejně tak kupříkladu s obrázky nebo správcem hesel.

Zdroj: andrpodpolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here