Samsung získal patent displeje citlivého na sílu tlaku

0

Samsung obdržel patent pro displej, který reaguje na dotyk tak, že dokáže rozpoznat sílu tlaku, který při onom dotyku vyvíjíte. Výrobce připustil, že podobné technologie již existují, většina z nich však potřebuje pro svoje fungování samostatné napájení. U tohoto patentu tomu tak není a postačuje mu stejný zdroj, jaký napájí displej.

Patent-images

Samostatné napájení není nerealizovatelné. Největším problémem není proveditelnost, ale cena. Ta značně stoupne, neboť výrobní proces je nákladný. Tímto způsobem bude napájen senzor síly tlaku dotyku z jednoho zdroje. Technicky je možné displej vytvořit již nyní za pomoci složitých výrobních procesů, kdy bude vytvořen tlako-citlivý procesor tvořený dvěma různými rezistory.

Konkrétní princip fungování si můžete nastudovat v dokumentu zveřejněném US Patent & Trademark Office (USPTO) zde. Jak přibližně funguje tato technologie také můžete vidět na obrázku uvedeném výše, případně přímo v odkazu původního zdroje. Pokud zatlačíte na displej, ten rozpozná, jakým tlakem jste tak učinili a podle toho vyšle signál procesoru. Ten rozezná tlak (nehovoří se o tom v jakých stupních bude fungovat) a podle jeho síly provede přednastavený úkon.

Bohužel se nehovoří o tom, jestli Samsung plánuje technologii použít do mobilních telefonů. Bylo by ovšem zajímavé ji vidět v některém z příštích modelů řady Note, kde by v kombinaci s S Penem bylo ovládání uživatelsky ještě více přívětivé.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here