Samsung zahájil produkci 3GB RAM. Objeví se na podzim v Galaxy Note III

0

3GB RAM Samsung

Zatímco ještě dnes je vrcholem mezi smartphony 2GB RAM, už na podzim se nejspíš objeví první androidí zařízení s 3GB RAM. Samsung oznámil, že zahájil výrobu nových pamětí s dosud největší kapacitou ve světě mobilních telefonů.

Jedná se o typ paměti LPDDR3, který je vyroben pokročilou 20nm technologií. Čip obsahuje šestici 0,5GB pamětí, které jsou usazeny do dvou řad po třech. I přes rekordní kapacitu se korejskému výrobci povedlo snížit tloušťku součástky na 0,8 mm, což je méně než u současných pamětí. Snížení tloušťky každého hardwarového komponentu samozřejmě umožňuje zeštíhlit celý smartphone nebo získané místo využít pro větší baterii.

Samsung uvádí, že jeho nová paměť je také energeticky úspornější a samozřejmě rychlejší. Rychlost zápisu byla konkrétně zvýšena na 2 133 Mb/s, což je dvonásobek ve srovnání s pamětí typu LPDDR2. V prvních mobilních zařízeních by se 3GB RAM měla objevit v průběhu letošního podzimu. Podle spekulací můžeme tuto paměť očekávat v Samsungu Galaxy Note III, který bude s největší pravděpodobností představen 4. září před veletrhem IFA 2013 v Berlíně.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here