Samsung začíná jako první masově vyrábět 10nm FinFET čipy!

0
10nm čip
10nm čip

Samsung dnes oznámil, že zahájil masovou produkci procesorů vyrobených 10 nm technologií FinFET. Jihokorejský gigant by měl tyto čipy začít sériově vyrábět jako první.

„To, že zahajujeme sériovou výrobu 10nm FinFET procesorů v tomto odvětví jako první je důkazem naší vedoucí pozice v tomto složitém technologickém odvětví,“ řekl výkonný viceprezident a vedoucí společnosti Samsung Foundry Business, která patří pod koncern Samsung Electronics. Dále řekl: „Budeme pokračovat v našem úsilí o inovaci všech našich technologií tak, abychom přinášeli našim zákazníkům neustále ta nejlepší a nejpokročilejší řešení.“

Nový 10nm FinFET (10LPE) proces využívá pokročilou 3D strukturu tranzistorů a ve srovnání se 14nm technologií přináší efektivnější výrobní technologii a dokonalejší architekturu čipů.

Samsung ve své zprávě uvádí, že “ Tato technologie dokáže až o 30 procent zvýšit efektivitu, díky čemuž mohou mít procesory o 27 procent vyšší výkon nebo o 40 procent nižší spotřebu energie,“.

Společnost rovněž uvedla, že zařízení s novým 10nm procesorem představí na začátku roku 2017, zatímco druhá generace 10nm procesorů (10LPP) s vyšším výkonem se začne hromadně vyrábět až ve druhém ve druhé polovině roku 2017.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here