Samsung: Z 10 žalovaných patentů nizozemský soud 9 zamítl

3

Samsung vs apple

Kolem nedávného nizozemského soudu Applu proti Samsungu je, jak zajisté potvrdíte, mnoho nejasností. Nejen, že se pořádně nikde nedá dozvědět, jaké patenty soud zamítl a jaké byly naopak příčinou prohry Samsungu, ale dokonce se začali objevovat i (nepravdivé) informace o tom, že zákaz postihne celou Evropu. A protože druhou věc jsme si již vysvětlili, tak je čas podívat se jaké patenty vlastně stály Samsung prohru.

Apple Samsung v Nizozemí žaloval celkem kvůli 8 patentům a 2 community designům. Jeden z nich se týkal telefonů Galaxy S, SII a Ace a druhý tabletu Galaxy Tab 10.1, přičemž ani v jednom případě nebyl Samsung uznán jako vinný z jeho porušení. Z celkem 8 patentů se dalších 5 týkalo také designu, přičemž stejně jako v předchozím případě, bylo soudem uznáno, že je Samsung neporušuje.

Nakonec už tu zbývaly jen tři patenty, první s číslem 094 týkající se multidotekové technologie byl soudem také zamítnut. U druhého s číslem 868, který se týkal pohybu v galerii obrázků, bylo soudem potvrzeno porušení telefony Galaxy Ace, S a S II, ale zamítnuto porušení tabletem Galaxy Tab 10.1. A nakonec slide-to-unlock patent s číslem 022 byl uznán dokonce naprosto neplatným.

V konečném důsledku, tak Samsungu stačí upravit aplikaci fotogalerie a může prodávat vesele dál.

Zdroj: eurodroid

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here