Samsung vyvíjí osobního asistenta SAMI. Sbírá veškerá data ze všech chytrých zařízení

0

Samsung Open Innovation

Osobnímu asistentovi Siri od společnosti Apple vzniká velká konkurence, která sebou přináší i zajímavou inovaci. V současné době se označuje jako SAMI a momentálně jej vyvíjí Samsung. Na vývoji se významně podílí i Luc Julia, jakožto viceprezident oblasti Samsung Open Innovation Center, který byl dříve softwarovým inženýrem v Applu, kde vyvíjel právě Siri.

Aplikace od Samsungu však má rozsáhlejší myšlenku. Zaměřuje se na distribuci dat z internetu k připojeným zařízením, kdy sjednocuje veškeré informace poskytované ze všech chytrých zařízení. Sem patří například hodinky, telefony, tablety, televizory, nebo i automobily. Výsledkem sběru je jednotné RSS, ze kterého budou každému uživateli nabízeny pouze takové informace, které žádá.

Jedná se o otevřený projekt, do kterého Samsung přizval 50 dalších společností. Ty se v současné době podílí na vývoji této aplikace. SAMI například sbírá data od jednoho výrobce digitální váhy, od druhého pak informace o fitness náramku. Dané informace dokáže skloubit tak, že uživatel na základě toho od aplikace získá plán cvičení pro shození přebytečných kil.

Osobní asistent SAMI funguje podobně jako Siri. Luc Julia při své prezentaci provedl některá cvičení, po kterých se aplikace zeptal, jak mu to vlastně jde. Ta mu odpověděla, že pro daný den má splněný naplánovaný cíl.

Zdroj: Samsung, AppleInsider

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here