Samsung vysvětlil, proč bude mít Galaxy S4 plastový kryt

2

samsung galaxy s iii

Většina výrobců se předhání, jak neobvyklé materiály při výrobě krytu svých smartphonů použije. Na trhu tak najdeme přístroje  které mají kryt ze skla, kovů či kevlaru. Samsung jde úplně jinou cestou a jeho smartphony tak mají vždy kryt z plastu. Navíc to vypadá, že jako „plasťák“ budou moct zlý jazykové posměšně označovat i budoucí vlajkovou loď Galaxy S IV.  Y. H. Lee, výkonný viceprezident Samsung Mobile, v rozhovoru s webem CNET vysvětlil, proč Samsung ve svých telefonech nevyužívá lepší materiály.

Y. H. Lee uvedl, že společnost se musí při výběru materiálu rozhodnout nejen s ohledem na estetické vlastnosti zařízení. Důležitými faktory jsou totiž rychlost a efektivita, s jakou bude možné daný materiál využívat. Smartphony od Samsungu už tradičně boří žebříčky prodejnosti, takže není divu, že výrobce uvažuje pragmatičtěji, než ostatní.

Jak se minulý rok přesvědčilo HTC, experimenty s novými materiály se nemusí vždycky vyplatit. Bílá verze polykarbonátového krytu HTC One X velmi ráda absorbovala veškeré okolní nečistoty a speciálně upravený hliníkový kryt HTC One S se kvůli výrobní chybě velmi rychle poškodil.

Už dlouho je velkým tématem také zadní kryt telefonů, který je čím dál častěji nahrazován unibody konstrukcí nabízející vyšší pevnost celého přístroje. Vypadá to, že Samsung v budoucnu zůstane u klasického konceptu odnímatelného plastového zadního krytu. Y. H. Lee dodal, že se Samsung pokusí najít rovnováhu mezi praktičností a estetičností; tedy materiál, který bude funkční a zároveň nabídne pocit prémiovosti.

zdroj: cn

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here