Samsung vyhrál patentový spor proti Apple v Holandsku

0

Poslední dobou slýcháme pouze o patentových sporech mezi Applem a nějakou velkou společností, která vyrábí telefony s Androidem. Většinou tyto patentové spory jsou mezi Applem a Samsungem. A těchto výrobců se týká i tento patentový spor.

Samsung vedl dlouhý a nákladný spor, ve kterém žaloval Apple kvůli porušení patentu pod kódovým označením #EP1188269V tomto patentu je popsána funkce 3G sítí a zařízení pro příjem 3G. Tento patent zneužila firma Apple ve svých výrobcích iPad a iPad2, iPhone 3G, 3GS a 4. Žaloba proběhla ze strany Samsungu na území Holandska, ve kterém bylo dnes rozhodnuto, že výrobky opravdu využívají neoprávněně tento patent.

Pokud jste čekali od Samsungu zákaz prodeje těchto produktů, budete nejspíše zklamáni. U soudu totiž neprošly další 3 patenty a Samsung se po tomto rozhodnutí soudu nemůže již odvolat. Zato Apple musí zaplatit velkou finanční částku za vzniklé škody.

 

Prohlášení Samsungu:
V souladu s tímto prohlášením, budeme vymáhat náhradu od firmy Apple, odpovídající škodě, která byla vytvořena firmě. Vidíme toto rozhodnutí jako rozumné, neboť toto zařízení jsme vyvíjeli sami a Apple jej zneužil bez toho, aby něco firmě Samsung zaplatil.  Budeme i nadále bránit naše inovace a chránit naše práva duševního vlastnictví, abychom firmě Apple a ostatním firmám zamezili používání našich technologií.

 

Zdroj: Phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here