Samsung uzávírá pobočku v Londýně díky mizerným tržbám

0

Neúspěch v prodeji modelu Samsung Q3 je nejspíš zažehnán, i kdyby to mělo být jen kvůli tomu, že korejský gigant v posledních týdnech podnikl jisté kroky k vyrovnání ztrát z nedostatečného zájmu o Gallaxy S5 (a jiných problémů). Jako první přišel slib výměny osazenstva společnosti, následoval plán spojený s ukončením působení služeb jako WatchON a aktuálně se zdá, že jsou na řadě škrty vyplynulé z rozvahy.

Samsung-Experience-Shops-Best-Buy-Analie-Cruz-645x362

Server Verge informoval o tom, že Samsung nejenže uzavřel pobočku novinek Experience Store v londýnském nákupním centru Westfield Stratford City, ale byl také plně připraven ji odstavit již 23. prosince. Zástupce společnosti potvrdil zprávu serveru vysvětlujíc, že ,,Stále se stoprocentně věnujeme všem devíti obchodům Samsung Experience Store, nacházejících se ve Spojeném království a chtěli bychom ujistit zákazníky, že nedávné rozhodnutí nebude mít žádný dopad na jejich provoz.“

Již zaniklý obchod býval domovem pro důležité taháky jako Galaxy S4 a S5. Server Verge dále připomíná ambice Samsungu z loňského roku, kdy sliboval otevření dalších 60 poboček skrze celou Evropu, což se zdá celkem nepravděpodobné vzhledem k číslům prodejů Q3, uzavření londýnského obchodu nebo ukončení distribuce notebooků Samsung v Evropě.

Samsung-logo

Uzavření pobočky přišlo ani ne dva měsíce po otevření prémiového obchodu zaměřeného na hlavní novinky v čínském Beijingu, který nenabízí pouze modely samotné ale také školící workshopy a jiné nadstandardní služby. Se sílou, jakou udeřily ze začátku produkty Galaxy A3 a A5 na čínský trh se zdá, že zůstane tento obchod krizí nedotčený, avšak to uvidíme pouze postupem času.

V Japonsku vlastní Samsung 17 obchodů zaměřených pouze na modely Galaxy, přičemž do kamenných obchodů mají daleko. Sortiment  není kdovíjak vybavený. Sehnat tam můžete následující: Galaxy Note Edge, S5 Active,Gear S zařízení, dva Galaxy Tab S modely a rozlišné příslušenství. Toto je výsledkem silně omezené nabídky společnosti pro trh Japonska, což by mohlo v budoucnu spojeno se značnými riziky.

V závěru zbývá zmínit snad už jen to, že Samsung momentálně podniká agresivní, nekompromisní a bleskové kroky k zamezení zbytečných výdajů.

zdroj: http://www.androidauthority.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here