Samsung už Applu více platit nebude, rozhodl soud

0

Samsung_apple

Určitě si každý vybavuje spory mezi Applem a Samsungem, ano, ty téměř nekonečné spory, na jejichž konci musí Samsung zaplatit Applu pokutu něco přes jednu miliardu dolarů. Mohlo to však být i více, ale soud v dalších sporech rozhodl ve prospěch jihokorejského Samsungu.

Apple za porušení dalších patentů žádal navýšení původní pokuty. V nejhorším případě na neuvěřitelný trojnásobek, Samsung by tedy musel zaplatit přes tři miliardy dolarů. Nechaly se slyšet analytici a odborníci na patenty. Samsungu se však podařilo přesvědčit soud, že další patenty porušil neúmyslně, neboť je považoval za dávno neplatné. Paradoxně si za prohru Apple může tak trochu sám.

„Apple nemá zanalyzované ztráty prodeje, zabývá se pouze zisky na straně Samsungu a neidentifikoval žádné konkrétní ztráty, které utrpěl,“ napsala soudkyně Lucy Koh ve svém rozhodnutí.

Nicméně zároveň zamítla požadavek Samsungu na znovuobnovení celého procesu. Stále tedy platí pokuta ve výši 1,05 miliardy dolarů, v přepočtu něco přes 18 miliard korun.

Zdroj: reuters

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here