Samsung upravil face unlock, aby vyžadoval úsměv nebo mrknutí uživatele, měl by tak odolat fotografii

1

Odemykání pomocí rozpoznání obličeje uživatele byla při představení Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich bráno jako jedna z těch méně klíčových, leč bezesporu velmi zajímavých a tak říkajc cool funkcí.

Poměrně záhy se však zjistilo, že není tak úplně bezpečná. Díky zachycování obličeje pouze pomocí jedné kamery bylo totiž systém možno poměrně snadno obejít pomocí fotografie uživatele. A právě tento problém se Samsung rozhodl vyřešit.

Odemykání pomocí rozpoznání obličeje tak přepsal a přidal do něj podmínku, že uživate se musí při porovnání usmát nebo mrknout. Systém tak snadno pozná, že nejde jen o obrázek a telefon odemkne.

Stále zde samozřejmě zůstává možnost obejití zabezpeční pomocí videa a to jak přímo zachycujícího daného uživatele jak mrká či se usmívá, tak i uměle vytvořeného z jeho počítačové upravených fotografií, mělo by to být však těžší a celkově by se to nemělo potencionálnímu útočníkovi vyplatit.

Upravený face unlock se prozatím nacházází zřejmě jen v korejském Value Packu pro Samsung Galaxy S, v budoucnosti by se však měl objevit v takřka každém zařízení od Samsungu s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich nebo ICS Value Packem.

zdroj: engadget

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here