Samsung údajně chystá vlastní Oculus Rift

0

Samsung je znám tím, že se snaží prorazit snad ve všech odvětvích spotřební elektroniky. Podle posledních zpráv je toto klišé stále blízko pravdy. Zákulisní informace totiž hovoří o plánech Samsungu, ve kterých se zmiňuje alternativu vůči v posledních týdnech a měsících tolik proklamovanému Oculus Rift.

Oculus-Rift (1)

Ten stihl doslova pohádkový příběh. Ze startupu, který vznikl vlastně především díky fanouškům z Kickstarteru, se stala seriózní herní platforma. Veřejnost tak trochu překvapila akvizice Facebookem, který krom svých flashových her v tomto byznysu vlastně de facto vůbec nefiguruje. Je však téměř jasné, že Oculus Rift a jeho pojetí rozšířené reality je budoucností.

oculus

Pochopil to i Samsung, který podle neoficiálních zdrojů plánuje v brzké době představení konkurenčního produktu. Ten by měl přímo konkurovat právě Oculusu Rift a oficiální odhalení se údajně plánuje na druhou polovinu letošního roku. Ani Samsung ale není ve hrách příliš zběhlý a je tak pravděpodobné, že jeho hardware bude cílit úplně na jinou část zákaznického spektra.

 

Zdroj: thedroidguy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here