Samsung spustil výrobu 10nm 64GB flash pamětí

0

Zatímco HTC a Google za nás tak nějak rozhodli, že velkou paměť v chytrých telefonech vlastně nepotřebujeme a že nám musí bohatě stačit 8, v krajním případě 16, GB, tak Samsung si očividně myslí něco úplně jiného.

V těchto dnech totiž spustil masovou výrobu nové generace chytrých flash pamětí s kapacitou až 64 GB. Oproti předchozím modelům by novinka měla nabídnout menší výrobní technologii – 10nm, která by měla zaručit nižší spotřebu a zároveň lepší výkon.

Rychlost čtení by konkrétně měla dosahovat maximálně až 260MB/s a zápisu až 50MB/s. Obdobně by oproti starší generaci měl být lepší také počet přístupů ke čtení a zápisu za sekundu, díky čemuž by se měla výrazně zrychlit práce s větším množstvím menších souborů.

Ačkoliv jsou všechny tyto zprávy super, tak tu je pořád jedna důležitá otázka, a sice kdy se těchto čipů dočkáme v reálných zařízeních. Z minulé, maximálně 128 GB generace, jsme  totiž v chytrých zařízeních s Androidem zatím žádné výrazné kousky neviděli. A to je bezesporu škoda.

Zdroj: eng

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here