Samsung spolu s MIT experimentuje na zařízeních ovládaných myslí

0

Samsung_MIT

Jakkoliv se může zdát ovládání myslí jako úplná sci-fi technologie, tak jde ve skutečnosti v dnešní době už o poměrně prozkoumanou oblast, se kterou se běžně experimentuje i u spotřební elektroniky. A právě jeden takový experiment nedávno proběhl v kooperaci Samsungu a americké univerzity MIT.

Jihokorejský výrobce elektroniky v něm konkrétně testoval ovládání tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 pomocí snímání aktivity mozku – vln EEG. Samozřejmě tedy nešlo o žádnou komplikovanou manipulaci s tabletem, naprostá většina operací spočívala v koncentrování se na jednu z tří nebo čtyřech ikon, z nichž každá blikala jinou frekvencí. I tak ale test přinesl zajímavé výsledky. Přesnost byla totiž celých 80 – 95 %, což je na poměry, byť i opravdu jednoduchého, snímání myšlenek, poměrně hodně.

Rozhodně se ale zatím nedá počítat s tím, že by se podobný způsob ovládání objevil i v konečných produktech. Jakkoliv totiž výzkum snímání mysli za posledních pár let nepředstavitelně pokročil, tak má do použitelnosti stále mnoho před sebou.


Zdroj:technologyreview

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here