Samsung slíbil, že jeho TouchWiz projde odtučňovací kúrou

1

Samsung Galaxy S4 side

Na Samsung se v poslední době valila velká vlna kritiky, a to kvůli volné interní paměti v Galaxy S4. Ačkoliv má jedna z verzí smartphonu 16GB vnitřní paměť, kvůli obrovskému operačnímu systému je pro uživatelská data dostupných jen necelých 9 GB. Ohlas na toto zjištění byl dokonce tak veliký, že se případ objevil v investigativním pořadu Watchdog britské televize BBC One.

Negativní reklama se Samsungu pochopitelně nelíbí a společnost se proto rozhodla vydat prohlášení pro web CNET UK, ve kterém uvádí, že se v současné době snaží uvolnit místo v paměti další optimalizací softwaru. Snaha Samsungu o odlišení od konkurence, která spočívá v úpravě uživatelského rozhraní a zejména přidání nových funkcí, způsobila, že grafická nadstavba TouchWiz dosáhla abnormální velikosti.

Samsungu Galaxy S4 sice můžeme přičíst k dobru, že disponuje slotem na micro SD karty, ale velkou část aplikací je nutné stejně instalovat přímo do paměti telefonu. Důvodem k vydání výše zmíněného prohlášení nemusí být jen zvýšený zájem zákazníků i novinářů, ale také Galaxy S4 s čistým Androidem, které bylo představeno před několika dny na Google I/O 2013.

Galaxy S4 space

via Android Police

1 komentář

  1. Já si myslím, že pokud si uživatel nechce stáhnout celý google market, že to v pohodě vystačí. Mám s velkou nelibostí Samsung galaxy Ace s pamětí asi 130 MB a i když těžce tak se mi tam všechno vejde..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here