Samsung si patentoval oboustranně dotykový průhledný displej

0

Již dříve v tomto čtvrtletí podal Samsung patentovou přihlášku týkající se budoucího transparentního displeje. Hlavní inovací oproti dřívějším pokusům s průhlednými displeji je možnost ovládání na přední i na zadní straně.

  

S-patent

 

Obecně funkci dotykového ovládání na zadní straně zařízení známe již z dřívější doby, kdy jsme jej mohli vidět u PS Vita nebo mobilního telefonu Oppo N1. Patent, který si Samsung registroval u US Patent & Trademark Office, je v ohledu ovládání relativně průlomový. Umožňuje ovládání transparentního displeje samostatně na přední či zadní straně, ale také simultánní užití obou ploch.

Patent však nevidí světlo světa poprvé. O rok dříve už si Samsung podal patentovou přihlášku v Koreji. Není ovšem jasné, zda v tomto ohledu nebyl až druhý v pořadí. Přibližně ve stejné době totiž přišlo Fujitsu a NTT DoCoMo s prototypem zařízení, které průhledný oboustranně dotykový displej již mělo.

Stupeň transparentnosti displeje by měl dovolit uživateli vidět skrze displej a pozorovat objekty za displejem. V jaké míře zatím není jasné. Kdy, a jestli vůbec, se těchto displejů dočkáme, je ve hvězdách. Dostane-li se patent od konceptu k reálnému výrobku, pevně věřím, že to bude právě řada Galaxy, kde Samsung nasadí tyto displeje jako první.

Zdroj: PatentBolt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here