Samsung se neúspěšně snaží popřít podvádění v benchmarcích

3

Samsung Galaxy Note 3

Minulý týden se na internetu objevilo obvinění, že Samsung i další známí výrobci podvádějí v testech výkonu. Galaxy Note 3 a další smartphony údajně dokážou rozpoznat, že je spuštěn benchmark a dočasně zvýší výkon procesoru a grafického čipu, aby byl v testu dosažen co možná nejvyšší počet bodů.

Samsung je zatím jediným výrobcem, který se k danému problému vyjádřil. Na první pohled vypadá dané prohlášení logicky:

„Galaxy Note 3 maximalizuje frekvenci procesoru a grafického čipu při spuštění funkcí vyžadujících vysoký výkon. Cílem nebylo zvýšení výsledku v konkrétním benchmarku. I nadále jsme odhodláni poskytovat uživatelům co možná nejlepší uživatelský zážitek.“

Celý případ má však jeden háček, který mluví v neprospěch Samsungu. Bylo totiž zjištěno, že smartphone reaguje zvýšením výkonu jen na aplikace s určitým názvem. Pokud byl některý z benchmarků přejmenován (například z Geekbench na 6eekbench), Galaxy Note 3 jej nerozpoznal a dosáhl v testu horšího výsledku.

Je tedy pravděpodobné, že Samsung sestavuje seznam benchmarků podle názvu, při jejichž spuštění dojde ke zvýšení taktu procesoru a grafického čipu. Rozhodně nejde o férové jednání k uživatelům i k ostatním výrobcům, kteří daný způsob podvodu nepoužívají. A snaha Samsungu o vysvětlení je spíše kontraproduktivní.

zdroj: Phone Arena

3 KOMENTÁŘE

  1. ale to je fuk, je to vykon toho mobilu nebo neni? pokud mašinka umi vyzdimat dany vykon, tak proste umi. Kdyby to byl opravdu nejaky podvod, tak prosim, ale toto bych asi neresil… at si to podobne nastavi vsichni vyrobci a bude jasno.

    • Jasně, je to výkon telefonu, ale pokud si dobře pamatuji, tak za normálních okolností tohohle výkonu telefon nedosáhne ani při hraní her nebo jiných náročných procesech. (Těmi jinými okolnostmi myslím třeba přetaktování rootlého telefonu.)

      Navíc jsou tu i další problémy: „poctiví“ výrobci, kteří tyhle praktiky nepoužívají,jsou znevýhodnění. A vývojáři benchmarků asi nemají radost z toho, že jejich testy jsou neobjektivní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here