Samsung se letos stane největším výrobcem telefonů

1

Nokia letos po 14 letech pravděpodobně přijde o titul největšího výrobce mobilních telefonů na světě. Podle společnosti IHS iSuppli totiž v roce 2012 prodá nejvíce mobilů Samsung.

Nejprve se podíváme na kategorii mobilních telefonů, která kromě smartphonů zahrnuje také jednoduché telefony bez operačního systému. Po neúspěchu Symbianu a Windows Phone byly právě „hloupé telefony“ tím, co Nokii dlouhou dobu drželo nad vodou. Operační systém se však pomalu stává standardem) i v kategorii nejlevnějších mobilů a pád Nokie tak pokračuje.

Naopak výrazně posíluje Samsung, který letos Nokii na první příčce vystřídá. Samsungu stoupl podíl na trhu z 24 na 29 %, naopak finskému výrobci zhruba o stejný počet procentních bodů podíl klesl.

Obě společnosti však mají stále vysoký náskok nad ostatními. Apple je na třetím místě s 10% podílem na trhu (minulý rok 7 %), ZTE zůstalo čtvrté s 6% podílem a na páté příčce je LG, jehož podíl meziročně klesl z 6 na 4 %.

Samsung podle očekávání dominuje také kategorii telefonů s operačním systémem, kde má korejský výrobce 28% podíl (minulý rok jen 20%). O jeden procentní bod si polepšil také druhý Apple, ostatní členové „velké pětky“ (Nokia, HTC a EIM) však zažili velký pád na shodných 5 %.

Celkově by se letos počet prodaných smartphonů měl zvýšit o 35,5 %, zatímco celkový prodej všech mobilních telefonů stoupne jen o jedno procento. Podíl telefonů s operačním systém pravděpodobně stoupne z 35 % v roce 2011 na 47 %.

Nechcete přijít o žádnou aplikaci, hru ani další novinku ze světa Androidu? Přidejte si nás na Facebooku, Twitteru a Google+.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here