Samsung představil tablet pro školy

0

Dnes už nikdo nepochybuje, že si Samsung stojí za svými výroky a trvá na tom, co prohlásil. Nedávno jsme se dozvěděli, že plánuje nasadit do prodeje velké množství tabletů a telefonů z velkými displeji a zároveň se stát největším prodejcem tabletů. Svého prohlášení chce skutečně dostát, neboť nyní oznámil představení tabletu pro školní vzdělávání.

tab-k12

Podle dostupných informací by měl být tablet dostupný pro vzdělávání ve stupni K-12, což je označení pro studium ve věku od 4 – 6 let do 17 – 19 let, pro první a druhý stupeň bezplatného vzdělaní, který je užíván například ve Spojených státech, Kanadě nebo Turecku. Právě ve Spojených státech oznámil Samsung plán uvést nový Galaxy Tab pro školy.

Mělo by se jednat o pozměněný Galaxy Tab 3 10.1 s WXGA displejem, Wi-Fi, NFC, fotoaparátem a běžet by měl na operačním systému Android ve verzi 4.4 KitKat. Nicméně největší výhodou budou programy pro vzdělávání v Google Play. Část určená ke vzdělávání a aplikace v ní obsažené by měla být dostupná podle doporučení učitelů s tím, že placené školní aplikace by se neplatily přes kreditní kartu, nýbrž účet školy.

K dostání by měl být tablet již v dubnu letošního roku, cena však jistá není. Je předpokládáno, že bude nižší, než klasická verze, neboť budou objednávky na ně do škol dělány ve větších počtech. Vyloučeno však není, že by tablet nemohl být dostupný i pro jiné subjekty, které by měly zájem například pořídit zařízení pro všechny své zaměstnance pro usnadnění práce.

Zdroj: Androidpolice, Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here