Samsung Galaxy S a Tab se nedočkají Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich

8

Samsung definitivně oznámil, že uživatelé přístrojů Samsung  Galaxy S a Samsung  Galaxy Tab se budou muset obejít bez nového Androidu 4.0 ICS, tedy alespoň oficiální aktualizace. Na vině je uživatelské rozhraní TouchWiz, které je na přístroje údajně moc náročné.

Nedávno byl oficiálně aktualizován Google Nexus S, který dostal nejnovější ICS a podle všeho běží bez problémů. Avšak v případě Samsungu Galaxy S, který je údajně stejně výkonný nastal problém, nestíhá nejnovější verzi uživatelské nadstavby TouchWiz UI, ze stejného důvodu pak nelze aktualizovat ani Samsung Galaxy Tab, uvedl Samsung.

Stejný problém řešilo i HTC, u svého modelu HTC Desire, avšak v tomto případě se HTC Sense podařilo ořezat a na přístroje byl vydán oficiální update. V případě Samsungu tak pomůže zřejmě až server XDA, kde by se měli objevit ROM obsahující Android 4.0 ICS i pro tyto přístroje.

Zdroj: theverge.com

8 KOMENTÁŘE

  1. zajimavy je ze ICS pro SGS neoficialne uz je a funguje, jenom neni doladena… tak by me zajimalo co je to za blabol, ze TouchWiz je moc narocnej…

  2. TO Petr:
    Na Galaxy tab už je Gingebeard ofiko?
    Když připojím tablet, píše to že mám poslední verzi, přitom mám froyo.
    Popřípadě kde to mám sehnat.
    Díky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here