Samsung nesmí své telefony a tablety prodávat v Nizozemsku

2

Samsung vs applePatentové spory mezi Sasmungem a Applem pokračují, tentokrát v Evropě. Nizozemský soud tento týden zákazal Samsungu prodávat své telefony a tablety na místním trhu. Důvodem jsou samozřejmě patenty Applu, které zařízení korejského výrobce údajně porušují.

Abychom byli přesnější, tento se patent se týká ovládání v galerii fotografií. Právě tato drobnost způsobila, že se v Nizozemsku žádné zařízení z řady Samsung Galaxy, které má operační systém Android 2.2.1 nebo vyšší. Soud také požádal korejského výrobce, aby sdělil, kolik od června 2011 vydělal na prodeji daných telefonů a tabletů porušující patenty. Právě z této částky bude vypočtena suma, kterou bude muset Samsung zaplatit Applu. Ani tím však požadavky amerického giganta nekončí. Pokud Samsung bude pokračovat v porušování patentu, bude muset Applu zaplatit pokutu 100 000 euro za každý den, kdy k porušení patentu dojde.

K případu se vyjádřil mluvčí Samsungu, který pochopitelně uvedl, že je rozhodnutím soudu zklamán. Už v lednu dojde v Nizozemsku k dalšímu soudnímu sporu mezi Applem a Samsungem, tentokrát kvůli designu tabletů.

zdroj: ac

2 KOMENTÁŘE

  1. Zničit Apple, nesnáším tu značku, ve výbavě telefonu se nevyrovnají Samsungu a lidi akorát platí za značku přehnané prachy!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here