[AKTUALIZOVÁNO] Samsung nesmí díky Applu v EU prodávat Galaxy Tab 10.1

19

Soud v německém Dusseldorfu dnes vydal na přání Apple předběžný zákaz prodeje Samsungu Galaxy Tabu 10.1 ve všech zemích Evropské unie kromě Holandska. Jedná se zatím o jeden z největších posunů v dlouhou dobu trvajícím sporu Apple proti Samsungu ve věci kopírování designu zařízení.

Je samozřejmé, že se Samsung ihned odvolá a celá věc pravděpodobně nakonec skončí nějakou formou mimosoudního vyrovnání. Problém je, že to bude chvíli trvat a my si tak na tablet počkáme nejméně o měsíc déle.

AKTUALIZACE: A více co je nejlepší? Spor se vůbec netýká hardwarových nebo softwarových patentů, ale pouze „community design“, neboli vzhledu a celkového vizuálního provedení výrobku.

Nakonec nezbývá než ironicky podotknout: „Díky Apple!“

Zdroj: sa

19 KOMENTÁŘE

 1. Toto už Apple poriadne prepískol. Nahnevá si proti veľa ľudí.

  Inak ďakujem za zdroj;). Takto by sa k sebe mala chovať konkurencia.:)

 2. Stejně jsem zvědav, jak dloho to applu vydrží. Být na špičce výrobců mobilních zařízení. Moc nevěřím tomu, že takovým tempem, jeden telefon za rok, je možno udržet krok s konkurencí.

 3. Ano, myslím si, ze nejde o peníze. Apple ma peněz tolik, ze neví co s nimi. Zde si Apple chrání duševní vlastnictví. Oni přišli z něčím, čemu nikdo nevěřil, ze bude mít úspěch. Tudíž se bráni proti tomu, aby jiný výrobce využíval popularity jejich produktu tím, ze jej na navrhne tak, aby byl lehce zaměnitelny a vzbuzoval u zákazníka pocit, ze si možna kupuje iPad. Aniz by tušil, kdo ho vyrábí. Spousta konzumenty kupuje na zaklade reklamy, z doslechu a podobne.
  Proto Apple nezaluje Acer nebo Asus ale Samsung. Protože ostatní si dali pozor na to, aby je nekopírovali. Samsung si myslel, ze mu to projde a riskl to. A teď se divi.

  • Nějaký duševní vlastnictví je Applu ukradený, za to se jen schovávaj. Využili děr v nesmyslných patentových zákonech a patentovali si různý obyčejný věci, které bude prostě používat (nebo už používá) každej a tudíž budou moct každýho soudit (víceméně už souděj). Však každej tablet vypadá prakticky stejně, kdyby apple chtěl, tak může díky týhle pitomosti zakázat prodej minimálně polovině firem. Tak proč jen Samsung? Páč z nich maj strach. Bojej se, že by přišli o dost zákazníků.
   Jediným jejich cílem je ničit konkurenci, aby měli větší zisky. A tyhle žaloby jsou spolu s obrázkem jabka jejich jedinou možností, poněvadž vybaveností ani cenou na ostatní nemají.

 4. beemanik:ty ses dobrej kokot… auto vynalezl taky jeden podnik bez ocekavani uspechu… a to ted vsichni kopiruji?ses proste dalsi ovce,nic vic.koukni na ford fusion a suzuki ignis… a soudi se nekdo?k certu s applem a s vychrtlym jobsem… jsou to jen vypocitavy ku*vy,nic vic…

  • to KOK: prosím, není zbytečné někoho urážet? Jen proto, že mám jiný názor. A prosím Vás kdo vynalezl auto? Jaký to byl podnik?
   Ano, používám Apple a i přesto se mi celkem líbí Android a Samsung Galaxy S II.Nejsem zastánce jedné značky.Jen si myslím, že se Samsung provinil.A proto se Apple brání a i dva soudy mu dali za pravdu.

 5. No, tak to se povedlo. Já nevím, co ten Apple furt má. Mě dneska připadnou všechny tablety stejný. Apple se prostě bojí Samsungu jako čert kříže, protože ví, že v něm má jediného možného konkurenta, a tak si na něj vymýšlí různé kraviny, kterými by Samsung shodil. Těším se na den a doufám, že ten den přijde, kdy to Samsung Applu pořádně vrátí. Třeba i tím, že Applu přestane dodávat displeje… a to jsem zvědav, co si nahnilý Jabko vymyslí potom.

  Samsungu zdar, a ať se daří.

 6. Už i tak dlouho čekám na tento tablet a ještě si počkám. Teď si o jednání Applu nemyslím nic dobrého. To už můžu zrovna počkat ještě jeden měsíc a mám tablet s Tegrou 3!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here