Samsung nejspíš pracuje na soupeři pro Apple Pay

0

Pro Samsung je typické, že se snaží vytvářet své vlastní verze populárních technologií jako třeba chatovací služby, zařízení pro virtuální realitu nebo aktuálně Apple Pay systém. Někdy se vlastní verze povedou a těší se velké oblibě, někdy však o ně zavadí opravdu jen minimum zákazníků.

Samsung_Logo_02_TA_CES_2014

S příchodem systému mobilních plateb Apple Pay se tedy snaží Samsung opět vytvořit vlastní formu bezdrátových plateb skrze telefony vlastní značky. Je pravdou, že jednu aplikaci fungující jako peněženka už má a že skoro všechny novější Android telefony podporují funkci Google Wallet, ale Samsung prostě chce svoji vlastní, unikátní.

Údajně se společnost nachází v jednání s jinou, konkrétně LoopPay, která se zabývá právě platbami skrze telefony a ráda by se stala základním pilířem pro plány giganta. LoopPay však používá trochu jinou metodu placení než Google Wallet nebo Apple Pay a nevyžaduje po maloobchodnících NFC terminály pro platby. Komplikacím zamezuje klasický model využití karty.

Není to sice prvním pokusem společnosti Samsung v otázce mobilních plateb, přesto by mohla vytvořit Applu a Google silnou konkurenci.

zdroj: http://www.talkandroid.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here