Samsung zřejmě dostane pokutu od EU

1

Soudní spory v oblasti mobilních zařízení nejsou ničím vyjímečným. Největší spor probíhá mezi Samsungem a Applem v mnoha zemích. V USA se zatím daří Applu, v Evropě naopak Samsungu. Ovšem v Evropě by pro Samsung mohly nastat těžké časy. Evropská komise se zabývá praktikami, které Samsung používá při poskytování svých patentů.

Konkrétně by se mělo jednat o 3G sítě, které se v Evropě běžně používají. Samsung se měl zavázat, že své patenty spojené s 3G sítěmi poskytne volně ostatním firmám, mimo jiné i Applu. Avšak Samsung údajně stanovil podmínky, které musí konkurence splnit, aby mohla využívat zmíněné patenty. Tyto podmínky mají být podle EK přehnané a údajně brání Applu v přístupu k patentům. Navíc Samsung měl žalovat Apple v Evropě za nesplnění těchto podmínek a následné protiprávní využívání patentů.

Celou záležitostí se nyní bude EK podrobně zabývat. Kdyby byl Samsung shledán vinným, mohl by dostat pokudu až 10 % z celkového zisku. Pro představu, v roce 2011 vydělal Samsung 149 mld. dolarů, to by znamenalo, že pokuta bude zhruba 14,9 mld. dolarů.

Zdroj: androidheadlines.com

1 komentář

  1. Aha, takže Samsung nechává volně používat patent, dá si podmínky, které má každý povinnost splnit aby to mohl používat zadarmo a ještě je za to bitý? však si ten patent můžou zaplatit od Samsungu a platit licenční poplatky! Navíc, co Apple takto dává někomu zadarmo? i s podminkama? :-D:-D Výsměch už ty soudy, EU apod…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here