Samsung Mobile kvůli nízkým ziskům zmrazil platy zaměstnanců

2

Kvůli špatným výsledkům v maloobchodním prodeji ve třetím čtvrtletí za sebou se Samsung údajně snaží pokrýt ztráty zastavením růstu výplat zaměstnanců v roce 2015. Je to jeden z drsnějších kroků, které musel severokorejský gigant podstoupit.

Samsung_in_SM_Aura_Bonifacio_Global_City-710x445

Tato zpráva přišla od nejmenovaného zaměstnance firmy, který řekl, že ,, management a zaměstnanci dospěli k upevnění mezd. “
Jiný zástupce Samsungu později prohlásil, že důvodem této nepříjmené situace, je aktuálně pomalý růst ekonomiky v Číně společně s oslabením japonského jenu.

Pro připomenutí, loni společnost propustila 30% zaměstnanců mobilní divize. Později se také dostal do rukou nepotřebných vedoucích nemalý počet  růžových obálek (dočasné propuštění). Co se týká posledního čtvrtletí, Samsung jej ohlásil  jako další finančně neuspokojivé období.

Se zastavením mezd se Samsung musel potýkat naposledy v roce 2009. Proto nyní všichni zaměstnanci doufají, že se Galaxy S6 a S6 Edge, nástupcům S5tky, povede natolik dobře, aby se situace zlepšila.

zdroj: http://www.phonearena.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Přesně tak,,, Kim Čong Un a jeho Sam Sung… :-):-):-) jinak by měli šetřit na všech pozicích, né jen u prodejců,,, ti asi prodeje neovlivní,,, už vidím jak stojí před prodejnami a křičí,,, kupte si Sam Sung, moc dobra cena, 20 000,-, moc vam sluši… :-):-):-)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here