Samsung má schválený patent na skener očí. Vzniká konkurence Touch ID?

0

Patent - senzor skenování očí

V nové generaci Samsung Galaxy S by se mohla objevit funkce, která by konkurovala senzoru Touch ID obsaženém v nejnovější generaci iPhone 5s od společnosti Apple. Je totiž možné, že Samsung Galaxy S5 bude nabízet Iris Scanning umožňující skenování očí uživatele.

Spekulace ohledně senzoru na skenování očí u daného smartphonu se objevila již dříve. Některá média také psala, že Galaxy S5 bude nabízet hustotu displeje 560 ppi, což by byl významný pokrok ve vývoji mobilních displejů. V tuto chvíli není přesné jasné, jak by senzor Iris Scanning měl fungovat, ale píše se o tom, že se telefon odemkne, jakmile se na něj uživatel podívá.

Patent - senzor skenování očí

Samsung si podal přihlášku k patentovému úřadu, od které již získal potvrzení o udělení patentu na Iris Scanning. Vývoj technologie senzoru pro skenování očí tak může být konečně v plném proudu. V patentové přihlášce se dokonce objevují komponenty, které bude Samsung potřebovat k vytvoření celé technologie.

Jakým způsobem má senzor fungovat v praxi, můžeme pouze spekulovat. Zatím se vedou dohady i o tom, že se jej dočkáme v Galaxy S5. Může to být i nová generace jiné řady chytrého telefonu od Samsungu. V tuto chvíli není ani jasné, zdali se Iris Scanning bude moci pyšnit 100% bezchybností.

Zdroj: PhonesReview a PatentBolt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here