Samsung má problém s produkcí Galaxy S5

0

Již dříve se mluvilo o tom, že by měl mít Samsung problémy s produkcí nové vlajkové lodě – Galaxy S5. Prvně požár jedné z továren, kde pro ni byly vyráběny základní desky, potom přišla zpráva o problémech s výrobou čoček pro objektiv fotoaparátu. U žádné z událostí však nebylo připuštěno, že by mělo dojít ke zpoždění dodání výrobků na trh. Nyní to vypadá, že Samsung skutečně neplní stanovené plány.

gsmarena_002

Pro ty, kteří o událostech dřívějších neslyšeli, uvedeme malé shrnutí. Požár postihl jednoho z partnerů, který pro Samsung vyráběl základní desky. Obrovské škody by sice měla uhradit pojišťovna, ta však již zničené vybavení k výrobě a nepoužitelné díly nahradit nedokáže. K situaci se mluvčí Samsungu vyjádřil pouze tak, že produkce ohrožena není, neboť došlo k dostatečnému rozdělení výroby. Ke zpoždění dojít nemělo.

Následně jsem se dozvěděli, že Samsung má kvůli tenčím čočkám objektivu fotoaparátu problém vyrobit jednotlivé díly, neboť jsou náchylnější k tvorbě vad při výrobě, čímž použitelnost jednotlivých kusů klesla na 20 – 30%. Samsung však stále ujišťoval, že má vše pod kontrolou a výroba probíhá jak má.

Nyní to však vypadá, že Samsung neplní plány více, než se zdálo. Z původní plánovaných 5 – 7 milionů kusů se mu podařilo vyrobit něco mezi 4 – 5 miliony, což by mohlo ohrozit začátek prodeje na některých trzích. Uvidíme, jaký bude zájem a zda nakonec nebude Galaxy S5 nedostatkové zboží.

Zdroj: Gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here