Samsung má na Slovensku problém, prý šikanuje zaměstnance

3

Samsung Logo

Když padne řeč na šikanu zaměstnanců v továrnách, tak téměř každého okamžitě napadne Čína, případně konkrétně továrny Foxconn, ve kterých se vyrábí jablečná zařízení. Jak ale před týdnem upozornil server androidportal.sk, tak podobné problémy se objevují i u nás v Evropě, a to dokonce u našich sousedů Slováků v továrně LCD a OLED displejů Samsungu.

Z konkrétních věcí si zaměstnanci stěžují na nedostatek pití, na které mají mimo dokonce zákonný nárok, zákaz chození na toaletu ze strany zaměstnavatele, zamítnutí krátkodobé změny dress-codu v období 40 stupňových veder a nucení vybrat si dovolenou v době nedostatku objednávek.

Vedle toho někteří poukazují také na naprosto neschopné vedení, které v některých případech zaměstnance nepřiměřeně slovně napadá a šikanuje. A aby toho nebylo málo, tak se dokonce objevila nepotvrzená zpráva o postarším muži, který měl z vyčerpání zemřít na zástavu srdce. Namísto okamžitého zavolání záchranné služby jej ale pouze odklidili do krabice a plánovali zavolat pohřební službu až po konci směny. Když pak přijela televize a chtěla se o problému něco dozvědět, tak ji nepustili dovnitř s tím, že by mohlo být prozrazeno jejich obchodní tajemství.

Na druhou stranu se v diskuzi pod zdrojovým článkem objevilo několik komentářů, poukazujících na to, že nemalá část stížností buďto není založená na pravdě, kupříkladu dress code měl být změněn a pití mělo být všude dostatek, nebo nejsou podložené. Třeba právo částečně disponovat dovolenou zaměstnanců je prý ukotveno v pracovním řádu.

Jak to opravdu je se tak asi úplně snadno nedozvíme. Vzhledem k tomu, kolik lidí pod článkem na androidportal.sk popisuje svoje hrůzné zážitky, bych ale počítal s tím, že práce v tamní továrně Samsungu opravdu není procházkou růžovou zahradou. Na druhou stranu bych ale hned nepodléhal obviňování z skoro trestných činů.

Zdroj: AndroidPortal.sk via Sammobile

3 KOMENTÁŘE

  1. Co sa tyka tych komentarov vacsina je pravdiva aj moja manzelka v tej firme odpracovala 6 rokov a vravela ze pristup vedenia k pracovnikom je hrozna , cudujem sa ze ich este nikto neudal na sud hoci taka firma si vie zaplatit aj inspektorat na co bolo poukazane aj v komentaroch .

  2. Skoda, ze my Slovaci sa vieme na vsetko len stazovat a kritizovat. Skor ako niekoho obvinime by sme sa mali pozriet sami na seba.
    A k tej praci v Samsungu? Ano je to tazka praca, lebo treba aby bol vidiet po kazdom vysledok. Na druhu stranu praca s ludmi je to najtahsie co moze byt a vyhoviet kazdemu sa proste neda.

  3. > disponovat dovolenou zaměstnanců je prý ukotveno v pracovním řádu.

    Nevím jak v pracovním řádu, ale v zákoníku práce tato možnost zaměstnavateli je zcela jasně přiřčena. To, že si můžete vybírat dovolenou dle libosti je jen bonus. Tak na to myslete a buďte vděční za to, co máte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here