Samsung letos představí více tabletophonů a velkých tabletů

0

Při zhodnocování vývoje posledního čtvrtletí loňského roku Samsung prohlásil, že předpokládá představení většího množství tabletophonů a velkých tabletů v roce 2014. Zařízení s velkými displeji budou cílit v největší míře na osoby, které je využívají k pracovním účelům.

Samsung-Logo-with-Galaxy-Tab_Logo

Zástupce „firemních zařízení“, které již byly představeny mohou být Samsung Galaxy TabPRO 12.2 a Samsung Galaxy NotePRO 12.2. Podle výkonného ředitele společnosti Hyunjoona Kima tyto dvě zařízení vytvořily nový segment přístrojů pro business. Naznačil však také nepřímo, že by mohly podobné tablety ještě v letošním roce přijít. Jejich hlavní výhodou je velký displej s vysokým rozlišení.

Obecně chce Samsung mít v každé skupině přístrojů zastoupení, a to od malých a levných telefonů až po ty nejvybavenější a největší, stejně tak jako si to přeje tabletů. K tomu však navíc mezi všechny zařízení chce nasadit svou řadu Note ve velikostech, kde to dává smysl a kde bude mít S Pen uplatnění. U 3,5″ displeje s ním tedy počítat nemůžeme.

Druhou hlavní skupinou, na kterou se chce Samsung zaměřit jsou tabletophony, tedy zařízení s velikostí displeje přibližně mezi 5 – 6 palci. Řazení přístrojů do jednotlivých skupin, jako jsou zmíněné tabletophony je obtížně, osobně si pod tímto pojmem představím i přístroje mezi 6 – 7″, kdy jasná hranice mezi tabletophonem a tabletem není dána. Můžeme zmínit například Samsung Galaxy Mega 6.3, u kterého dle mého názoru ještě tabletová velikost dána není, někteří jej však za tablet již považují.

Uvidíme, s čím Samsung nakonec přijde. Myslím, že velké přístroje – telefony i tablety – mají jistě pro pracovní nasazení využití, a například s užitím Knox by se tyto modely mohly stát dobře prodávaným artiklem u služebních zařízení.

Zdroj: Phonearena, Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here