Samsung Knox 2.0 je opět dokonalejší s dvoufázovým ověřením. Nalezneme ho i u Microsoftu

0

Knox

Jihokorejská společnost Samsung se nezabývá pouze vývojem mobilních zařízení, ale také tvorbou jejich softwaru. Zdárným příkladem je bezpečnostní mobilní software zvaný Samsung Knox s aktuálně více než jedním miliónem aktivních uživatelů, který je nyní ve verzi 2.0. Jeho úkolem je ochrana dat a soukromí u podnikových uživatelů, u kterých bezpochyby rozeznáváme větší nebezpečí ztráty důvěrných dat než u běžných majitelů mobilních zařízení.

V Samsung Knox 2.0 nově nalezneme několik přidaných funkcí, které poskytují oddělením s informačními technologiemi více možností při zavedení principu BYOD. Znamená to, že podnikoví zaměstnanci mohou na mobilních zařízení pracovat s firemními daty.

Novinky a změny ve verzi Knox 2.0:

  • Správa certifikátů v zabezpečené zóně TrustZone – znamená to, že pomocí této funkce se uvnitř bezpečné zóny zvané TrustZone zabezpečí a zároveň i udrží klientské certifikáty.
  • Knox Key Store – pomocí této funkce se vytváří šifrovací klíče přímo v zóně TrustZone. Následkem toho se mohou lépe zabezpečovat citlivé aplikace a šifrovat potřebná data.
  • Ochrana v reálném čase zajišťující systémovou integritu – zde si představte monitorování veškerých nedostatků, respektive útoků v reálném čase. Pomocí této funkce se odhalí a následně i zamezí neoprávněným úpravám například kódu jádra, jeho citlivých dat ale i systémových částí.
  • Ochrana ODE díky TrustZone – probíhá šifrování dat, která jsou uložená v přístroji ochranným šifrovacím klíčem uloženým v TrustZone.
  • Biometrické ověření pomocí dvou faktorů – bezpečnost veškerého obsahu zajištěna při přístupu, kdy se uživatel ověřuje přes heslo a otisk prstu.

Knox

Samsung Knox 2.0 se s novými funkcemi objeví na trhu ve druhém čtvrtletí. Nalezneme ho i v nejnovější generaci chytrého telefonu Samsung Galaxy S5. Také jej bude využívat společnost Microsoft, která se Samsungem dohodla na partnerství. Přesněji bude k dispozici ve Workplace Join, Windows Intune, Windows Azure a Microsoft Office.

Zdroj: AndroidAuthority a ChannelWorld

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here