Samsung je po Applu druhým největším výrobcem smartphonů na světě

1

Společnost IDC vydala tabulku největších výrobců chytrých telefonů na světě. Při jejím vytváření byla použita data za 2.čtvrtletí tohoto roku a proti stejnému období roku minulého se mnoho věcí změnilo. Podobné srovnání jsme tu už měli nedávno, toto ale mnohem více zohledňuje jednotlivé výrobce namísto operačních systémů.

  • Zatímco prodeje všech ostatních výrobců se zvyšovaly, nedařilo se finské Nokii. Ta prodala o více než 30 % mobilů s operačním systémem méně a z prvního místa klesla až na třetí.
  • Dařilo se naopak Applu, který prodal o 141 % více iPhonů a s více než 20 miliony prodanými kusy se dostal na první místo žebříčku.
  • Největším skokanem je ale rozhodně Samsung, který prodal o neuvěřitelných 380 % více telefonů. Zatímco ve druhém čtvrtletí minulého roku bylo prodáno 3,6 milionů chytrých mobilů s logem korejského výrobce (5,6% podíl na trhu), letos jich bylo 17,3 milionu (16,2% podíl na trhu). Samsung je tak druhým největším výrobcem smartphonů na světě.
  • Dařilo se i HTC, ale méně než Samsungu. Ve druhém čtvrtletí 2011 prodalo 11,7 milionu telefonů, což je meziroční nárůst o téměř 166 %.
  • Poslední společnost z „velké pětky“, RIM (výrobce Blackberry), klesla z druhého až na čtvrté místo. Její prodeje sice také zrostly, ale jen o necelých 11 %. Ve srovnání s konkurencí téměř zanedbatelné číslo.

zdroj: engadget

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here