Samsung je absolutním králem trhu se smartphony! Má na něm 23% podíl.

0

Samsung vedoucí postaveníNení žádným tajemstvím, že pokud jde o smartphony zejména se systémem Android, je Samsung bezesporu jednou z nejlepších značek na trhu. Portfolio společnosti osloví i zákazníky napříč trhem od těch, co chtějí levný telefon až pro ty, co chtějí jen to nejlepší.

To je důvodem toho, proč snad nikoho nepřekvapí, že Samsung je v současné době na celosvětovém trhu se smartphony absolutním  lídrem. Samsung je na tomto trhu jedničkou již nějakou dobu, a pokud by Vás zajímalo, zda by ho nemohl předstihnut Apple, jednoduše Vám odpovím, že pravděpodobně ne. Samsung má nyní 23,2% podíl na světovém trhu se smartphony, zatímco Apple je na tom 14,8% podílem o poznání hůř.

Oba giganti, jak Samsung, tak Apple, však zaznamenali tento rok pokles, přičemž Samsung klesl z 24,1% na 23,2%, což není tak špatné, jelikož Apple spadl ze 17,9% na 14,8%, čímž se mezi těmito společnostmi ještě prohloubila propast. Vzhledem k tomu, že Apple poprvé zaznamenal pokles prodejů svých iPhonů, nedalo se očekávat nic jiného. To však umožnilo výrobcům z Číny, jako je Huawei, OPPO a Xiaomi upevnit svou pozici na trhu.

Huawei vzrostl z 5,4% na 8,3%, zatímco Oppo porostlo o více než dvojnásobek z 2% na 4,6%. Xiaomi však na druhé straně mírně pokleslo z 4,4% na 4,3%.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here