Samsung HomeSync – domácí cloud, streamovací zařízení a chytrá televize s Androidem

1

samsung homesync

Kromě tabletu Galaxy Note 8.0 představil Samsung na veletrhu MWC 2013 v Barceloně další zajímavé zařízení s Androidem. Samsung HomeSync je kombinace domácího cloudového úložiště a chytré televize, kterou je možno bezdrátově propojit s vaším smartphonem či tabletem z řady Samsung Galaxy. Pojďme se na nového konkurenta Apple TV stručně podívat.

Samsung HomeSync má 1TB harddisk, na který můžete bezdrátově ukládat své soubory. Každý člen rodiny má svůj vlastní účet a své soubory tak může chránit heslem, k dispozici by však měla být také možnost sdílení souborů mezi různými účty. Filmy, hry a další soubory pak bude možné streamovat z cloudu do vaší televize či jiné obrazovky vybavené HDMI vstupem. Chybět nebude ani už zmíněná podpora smartphonů a tabletů od Samsungu, díky které bude možné z mobilního zařízení streamovat přes HomeSync videa či fotografie na velkou obrazovku.

Zařízení je vybaveno Androidem Jelly Bean s podporou stahování aplikací z Google Play Store, takže Samsung HomeSync umožňuje udělat chytrou televizi z téměř každé obrazovky ve vašem domě. Novinka se dále může pochlubit dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1,7 GHz, 1GB RAM a 8GB flash pamětí, která doplňuje už zmíněný 1TB HDD. Širokou konektivitu zaručuje podpora USB 3.0, microUSB, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Gigabit Ethernet a optických audio kabelů.

Samsung HomeSync by se na prvních trzích měl objevit během dubna letošního roku, cenu tohoto zajímavého zařízení však zatím korejský výrobce neoznámil.

zdroj: samsung

1 komentář

  1. Mozna jenom nerozumim poradne slovu „streaming“, ale podle me tohle zarizeni nedela streaming ani z mobilu do homesyncu/TV a ani naopak. Streaming bych si predstavoval tak, ze si v mobilu/tabletu/PC pustim video, ktere je v homesyncu ulozeno. Tohle je podle vseho mozne pouze tim zpusobem, ze si video stahnu z homesyncu do sveho zarizeni a pak prehraju, ale to uz zase neni streaming.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here