Samsung Galaxy S8 přijde bez 3,5 mm jacku! Je to moudré rozhodnutí?

0

samsung-galaxy-s8-35-mm-jackNadcházející model S8 z vlajkové řady Galaxy S od Samsungu nebude podle nových zpráv vybaven 3,5 mm jackem pro sluchátka. Tento klasický audio jack by mě nahradit port USB Typu C. Uživatelé tak budou muset při poslechu hudby se svými stávajícími sluchátky používat adaptér, který udělá z 3,5 mm jacku konektor USB-C. Je pravděpodobné, že bude Samsung tento adaptér k telefonu přidávat zdarma.

Prvním smartphonem jihokorejské společnosti s portem USB Type-C byl již odvolaný model Samsung Galaxy Note7, a tak se nemůžeme divit, že jej najdeme také u příští vlajkové lodi. Ve zprávě je uvedeno, že absence 3,5 mm jacku umožní, aby byl model Galaxy S8 tenký a přitom mohl zároveň disponovat větší baterií. I přes tyto klady se však dá polemizovat o tom, zda se jedná o moudré rozhodnutí, jelikož by mohla tato změna zajisté odradit některé potencionální zákazníky. Je také možné, že pokud nebude tato změna přijata kladně, rozhodne se Samsung u dalšího vlajkového modelu 3,5 mm jack znovu využít stejně, jako to udělal se slotem pro microSD karty po kritice modelu Galaxy S6.

Před nedávnem se na internetu objevilo ještě pár dalších zvěstí, které se týkají modelu Galaxy S8. V jedné z nich je například uvedeno, že telefon přijde se stereo reproduktory značky Harman a podle další by měl přístroj disponovat RGB Super AMOLED displejem s QHD rozlišením.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here