Samsung Galaxy S8 nejspíš nebude mít 4K displej! Společnost se rozhodla vše vsadit na AI asistenta

1

galaxy-s8Podle nejnovějších zvěstí z Číny nebude nakonec další vlajková loď jihokorejského Samsungu disponovat displejem se 4K rozlišením, ale přijde s novým fyzickým tlačítkem, které vyvolá nového AI asistenta.

Samsung pravděpodobně zůstane u QHD, kterým disponuje také současná vlajková loď Galaxy S7, jelikož díky němu bude mít telefon logicky vyšší výkon a delší životnost baterie. Není také pochyb o tom, že jemnost 576ppi, kterou disponuje Galaxy S7 na svém 5,1″ displeji, je více než dostatečná. Jediným přínosem 4K displeje by bylo zlepšení kvality VR, ale nejsme si zcela jisti, zda jsou již současné grafické čipy pro smartphony dostatečně výkonné na to, aby utáhly virtuální realitu ve 4K rozlišení.

Velice zajímavou novinkou je však AI asistent, na kterém pracují také bývalí vývojáři Siri. Zdá se, že Samsung na svého nového digitálního asistenta opravdu sází a prý dokonce testuje nové fyzické tlačítko, které by mělo být umístěno na boční straně telefonu. Toto tlačítko by mělo umožňovat okamžité vyvolání nového asistenta, který bude pravděpodobně brzy využíván také u dalších výrobků značky Samsung, jako jsou například chytré domácí spotřebiče.

Samsung Galaxy S8 je horkým tématem, a to i přesto, že bude představen za více než 3 měsíce. Od Samsungu se očekává, že představí Galaxy S8 dne 26. února jako jeden z vrcholů pravidelného Mobile World Congressu, ale některé zdroje také varují, že by mohl Samsung představení oddálit až na duben 2017.

Nakonec si připomeňme, že telefon by měl mít nový procesor Exynos 8895, duální zadní kameru, nového digitálního asistenta AI nebo optický snímač otisků prstů vestavěných přímo do displeje. Díky tomuto snímači otisků prstů by prý měla nová vlajková loď přijít o ikonické hardwarové domovské tlačítko.

Stále je tady možnost, že 4K displejem by mohla disponovat větší 5,5 palcová varianta modelu Galaxy S8.

Zdroj

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here