Samsung Galaxy S4 je druhým nejprodávanějším telefonem

5

S4

Čas od času se objeví statistika prodeje chytrých telefonů. Dnes se podíváme na nejprodávanější modely za září letošního roku. Jako téměř vždy obsadil první pozici Apple, tentokrát se svým modelem iPhone 5S. Ten se tak stal nejprodávanějším za pouhých 10 dnů od svého vydání. Sesadil tak Galaxy S4 od společnosti Samsung.

Apple obsadil také třetí a čtvrtou příčku, jako třetí se umístil iPhone 5 a čtvrtý iPhone 5c. Další příčky dominantně obsadil Samsung. Převážně s modely vyšší třídy, jako je Galaxy Note 3 nebo starší Galaxy S3 a S3 mini.

top1

Z TOP 20 nejprodávanějších telefonů je právě 60 procent z dílny Samsungu. Do první dvacítky se dostal také mimo jiné Huawei Ascend P6 nebo Nokia 520. V první stovce pak má Samsung polovinu modelů. Můžeme tedy vidět, že zastoupení Samsungu je opravdu veliké. Očekává se, že iPhone 5S bude nejprodávanějším telefonem v průběhu celého roku.

zdroj: counterpointresearch

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak se na to podívejme obráceně. V první desítce má Apple hned tři modely, které jsou v podstatě identické. Na ten samý “úspěch” (dostat se do první desíky) potřebuje Samsung modelů sedm. Bravo Apple!!! A úspěch S4 je velkým otazníkem, tak tmavý humus displej jsem neviděl. Je to jako když mají jiné modely jas stažený tak na polovinu. Včera jsem to porovnával vedle LG G2. Kouknu do menu, že to zesvětlim a …. maximum. Katastrofa.

  2. měli by srovnávat pouze smartphony, a tam iPhone rozhodně nepatří….. vždyť si nemůžete změnit ani default browser či email….
    takže iPhone vede u hloupých telefonů

  3. Lide prachy nemaj. To jen spousta socek si tyhle veci bere na splatky, aby vypadali, ze na to maj. A ono je to stejne jednou dozene. Navonena bida, no.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here