Samsung Galaxy Note 7 explodoval při špatném nabíjení! (fotografie)

3

Galaxy-note-7-boom2Jedním ze skvělých korejských jídel je extra-smažené kuře. To se stejně jako hranolky smaží dvakrát – jednou aby nebylo syrové a pak znovu při vyšší teplotě, aby bylo správně křupavé.

Jeden Čínský uživatel Samsungu Galaxy Note 7 má však s korejským smažením velmi nepříjemnou zkušenost.

S kuřetem to sice nijak nesouvisí, ale na světě máme „první smažený Galaxy Note 7“. Telefon totiž explodoval, a to s největší pravděpodobností díky poškození baterie. Jak takový telefon po explozi vypadá, můžete vidět na obrázcích.galaxy-note-7-boom1USB-C adaptér není určený k tomu, abyste telefon dobíjeli nabíječkou třetí strany, což tento muž podle obrázků pravděpodobně udělal. Bohužel nemáme k dispozici žádné záběry nabíjecího adaptéru, takže nemůžeme s jistotou říci, že nebyl originální, ale je to velice pravděpodobné. Ať to tak je či není, doporučujeme Vám, abyste své telefony nabíjeli originálními kabely a adaptéry.

Před třemi měsíci samovolně vzplál Samsung Galaxy S6 Edge zatímco dokonce ani nebyl v nabíječce. Doufejme, že už se nebude něco takového u nového modelu Galaxy Note 7 opakovat, ale musíme podotknout, že tentokrát nebyla pravděpodobně chyba v telefonu, nýbrž v nabíjení, které nejspíše neodpovídá standardům pro tento přístroj.

Zdroj

3 KOMENTÁŘE

  1. To s tou nabíječkou je doufám vtip… Jedením z důvodů sjednocení konektorů na microUSB bylo, že se daly nabíječky i kabely bez problému zaměnovat…. Pokud tohle USB-C nesplnuje, tak je uplně k ničemu

    • Obávám se, že zde nejde o konktor, ale o nabíjecí proud/napětí. Mám nabíječku dávající 5,1A, pokud bych to připojil ke staré nokii, no potěš.

      • Mám nabíječku, která dává 7A a žádný z mých telefonů s ní nemá problém.
        Tady musím naprosto souhlasit s Jerrym. USB-C je standard a pokud Samsung vyžaduje pouze jeho nabíječku a jiná se nesmí použít, je to chyba Samsungu. V takovém případě měl telefon osadit nestandardním konektorem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here