Samsung Galaxy Note 10.1 nabídne čtyřjádrový procesor a 2GB RAM

1

Když byl tablet Samsung Galaxy Note 10.1 začátkem tohoto roku poprvé představen, tak moc velké nadšení nezpůsobil. Dvoujádrový procesor, 1GB RAM a displej s HD Ready rozlišením patřil již v té době na spodní hranu střední třídy a tablet se navíc neměl začít ihned prodávat.

Od té doby však informace o tabletu utichly a objevilo se jen několik málo spekulací o odložení z důvodu přechodu na čtyřjádrový procesor. Minulý týden se pak z ničeho nic objevila uniklá reklama, napovídající, že se zahájení prodeje tabletu pomalu ale jistě blíží.

A měla pravdu, tablet se shodou okolností přibližně ve stejnou dobu, kdy došlo ke stažení oné reklamy, objevil v rukou redaktorů serveru The Brave Post, kteří samozřejmé neváhali, tablet vyzkoušeli a zveřejnili jeho přesné hardwarové specifikace.

Samsung Galaxy Note 10.1 nabídne čtyřjádrový procesor neznámého výrobce taktovaný na 1.4GHz, 2GB operační paměti RAM a 10.1“ displej s (HD Ready) rozlišením 1280×800 pixelů. Uživatelská paměť na data bude mít kapacitu 16GB.

Přítomna bude také dvojice fotoaparátů, zadní nabídne maximální rozlišení 5MPx, přední pak 1,9 MPx s možností nahrávat HD Ready video. V tabletu bude  integrován také kombinovaný GPS / Glonass čip, WiFi (b/g/n) a HSPDA+ anténa. Baterie bude mít kapacitu 7000 mAh.

Kdy se tablet dostane na západní trhy, bohužel zatím nevíme. Vzhledem k přítomnosti reklamy a první recenze to však nemůže trvat výrazně dlouho, osobně odhaduji maximálně měsíc nebo dva.

Zdroj: theBrave via theVerge, aspin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here