Samsung celosvětově prodal 100 milionů zařízení řady Samsung Galaxy S

2

Ačkoliv se na masivním úspěchu jihokorejského výrobce elektroniky Samsungu na poli chytrých zařízení s Androidem podílelo velké množství různorodých faktorů, tak tím úplně nejdůležitějším byl beze sporu masivní úspěch prvního Galaxy S, následovaný o necelý rok později ještě větších úspěchem druhé generace. Právě tyto dva telefony, Galaxy S a Galaxy S II totiž vzaly vítr z plachet konkurenci a s pomocí trochy marketingu vystřelily Samsung do čela androidích výrobců.

Masivní úspěch se samozřejmě podepsal na jejich prodejnosti, různorodé zprávy o tom, že některé z generací překročily tu či onu hranici x prodaných zařízení jsme tak přinášeli takřka každý měsíc. I přesto je ale dnešní úspěch něčím výjimečný. Samsung totiž s celou řadou Galaxy S pokořil hranici 100 milionů prodaných zařízení.

Největší podíl na tom měl poměrně překvapivě model nejnovější – Samsungu Galaxy S III se konkrétně za 7 měsíců od zahájení prodejů prodalo 40 milionů kusů. Stejnou měrou, ovšem za 20 měsíců existence na trhu, přispěl starší Galaxy S II. Na nejstaršího Galaxy S, který se začal prodávat již před dlouhými 2.5 roky, pak připadlo 20 milionů prodaných kusů.

V kontextu času se každý měsíc prodalo průměrně 3.2 milionu zařízení řady Galaxy S, 100 000 kusů denně a tedy 4 100 telefonů za hodinu. Jde navíc o průměrná čísla, takže pokud vezmeme v úvahu, že rychlost prodejů od prvního Galaxy S spíše rostla, tak se u Galaxy S III dostaneme na poměrně nepředstavitelná čísla, o kterých si mohou nechat ostatní výrobci jen zdát. A to vůbec nebereme v úvahu, že Samsung prodává i spoustu dalších androidích telefonů nižších řad.

Zdroj: gsmarena, androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here