Samsung bude také platit licenční poplatky Microsoftu [Aktualizováno]

3

Pamatujete si ještě na to, když Microfoft zažádal Samsung o placení 15$ za každé prodané zařízení, jakožto licencnční poplatek za blíže neupřesněné patenty? Tak právě tento případ byl dnes ukončen a to více méně ve prospěch Microsoftu.

Alespoň to tedy na svém twitter účtu oznámil Brad Smith z Microsoftu. Konkrétně napsal, že se dnes Samsung s Microsoftem dohodl a bude tak odevzdávat licenční poplatky a současně bude s také více spolupracovat na nových Windows Phone 7 zařízeních.

Ačkoliv se nám to může zdát jako špatná zpráva, tak jde stále, alespoň dle mého názoru o lepší způsob řešení patentových sporů než soudy končící většinou úplným zákazem daného zařízení. Stejnou myšlenku ostatně vyjádřil i sám Brad Smith.

A jaký na to máte názor Vy? Zdá se Vám placení za patenty generálně špatné anebo jste naopak pro dokonce ještě radikálnější řešení ve formě soudních zákazů?

Aktualizováno: Podle některých zdrojů nejde o jednostrané placení poplatků, ale dokonce o sdílení patentů. Vypadá to tak, že i Microsoft začal svým partnerům pomáhat v soudních sporech vůči Applu.

Zdroj: twitter

3 KOMENTÁŘE

  1. Platit za patent je nejlepší volba. Kdybych nějaký měl já osobně,měl bych vetší radost z toho,že mi za jeho využívání někdo platí než abych se domáhal zákazu prodeje celého zařízení.
    Z druhého pohledu je to taky dobré -když něco vyrobím a vím,že se to udrží na trhu,tak radši zaplatím za využívání onoho patentu než abych přišel o svůj výrobek.

  2. Sice odjakziva ms nemusim, ale spoluprace samsungu s ms na vyvoji zarizeni je dobra vec – konkurence musi byt a tohle bude posouvat vyvoj jedine dopredu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here